با سلام و احترام به سایت کافه وکیل بزرگترین مرجع پاسخگویی به سوالات حقوقی وقف عام خوش آمدید این سایت جهت پاسخگویی به سوالات شما طراحی شده و متعلق به شماست لطفاً آنرا به دیگران معرفی کنید .
در حقوقی توسط
چه وقتی دادخواست فک پلاک بدهیم ؟
چه زمانی دادخواست الزام به فک پلاک ارائه خواهد شد؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
وفق مقررات فک پلاک بر عهده خریدار خودرو بوده و بایستی فروشنده اقدامات موردنیاز را برای ایفا این زمینه ایفا دهد در شرایطی‌که که فروشنده به هر دلیلی از این عمل جلوگیری کند، دادخواست الزام به فک پلاک به دادگاه ارائه شود. بعد از اینکه خودرو فروخته خواهد شد می بایست کلیه حقوق و ... و گواهی مالکیتی خودرو به اسم خریدار گردد. چون بر اساس قوانین مسئولیت کلیه تخلفات رانندگی و همینطور اجرا هر تخلفی توسط خودرو بر ذمه صاحب پلاک است لذا بعداز فروش خودرو اشخاص برای جابجایی مالکیت بایستی هرچه سریع اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

در حالتی ممکن میباشد خریدار برای جابجایی مالکیت به هر دلیلی اقدامی اعمال ندهد و ممکن میباشد عملیات های خرابکارانه ای با پلاک خودرو انجام دهد. یااینکه فروشنده وکالت نامه ای را به خریدار داده و تا در مهلت اعتبار وکالت اقدامات مورد نیاز برای جابجایی مالکیت پلاک خودرو جاری کند و خریدار دراین زمان مجال هیچ اقدامی را داشته باشد. در چنین زمان که اشخاص برای جابجایی مدرک خودرو مبادرت مورد نیاز را اجرا نمی دهند طرف مقابل تفاهمنامه دادخواست الزام به فک پلاک را تهیه و به دادگاه اعطا کرد.
توسط
برای وکالت و الزام به دادخواست الزام به فک پلاک
تماس بگیرید
09129324404

وکیل برتر تهران

حمید ایران پور

وکیل پایه یک دادگستری تهران و دانش آموخته دانشگاه تهران

4404 932 0912

به سایت مشاوره حقوقی با وکلای دادگستری خوش آمدید در این سایت می توانید از پاسخ های وکلای دادگستری در سرتاسر ایران استفاده کنید. سوالتان را چندین وکیل پایه یک دادگستری می بینند و همگی اظهار نظر می کنند

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل از بازار

دانلود نرم افزار کافه وکیل

 

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل از مایکت

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل

در کافه وکیل برای ارسال سوال نباید ثبت نام کنید . بدون ثبت نام سوال خود را ارسال کنید

برای وکیل متخصص در طلاق ومهریه

برای وکیل متخصص در پرونده های کیفری مثل سرقت ، تجاوز، زنا،قتل، مواد مخدر و...

وکیل دیوان عدالت اداری

با ما تماس بگیرید 09129324404

...