با سلام و احترام به سایت کافه وکیل بزرگترین مرجع پاسخگویی به سوالات حقوقی وقف عام خوش آمدید این سایت جهت پاسخگویی به سوالات شما طراحی شده و متعلق به شماست لطفاً آنرا به دیگران معرفی کنید .
در حقوقی توسط
حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی یکی از سوالات متقاضیان طلاق توافقی است که قصد انتخاب وکیل برای طلاق توافقی دارند. وکیل طلاق توافقی می تواند نقش پر رنگی در روند پیشرفت پرونده داشته باشد و به زوجین کمک کند که مسائل قانونی و حقوقی پرونده را بدون هیچ مشکلی پیش ببرند. در این مقاله در مورد حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی برای شما توضیح داده ایم.
اما قبل از انتخاب وکیل حتما تحقیقات لازم به عمل بیاورید. وکیلی برای طلاق توافقی مناسب است که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد و پاسخ مناسب و کاملی به سوالات شما در زمینه طلاق توافقی بدهد. در صورتی که نمی دانید این مسیر را از کجا شروع کنید پیشنهاد می کنیم حتما با ما تماس بگیرید .
شماره تماس:
09129324404

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
 
بهترین پاسخ
طلاق توافقی یک پرونده حقوقی محسوب می شود و بر خلاف انتظاری که می رود پیچیدگی های خاص خود را دارد و در صورتی که زوجین نسبت به جزئیات آن آگاه نباشند امکان دارد که آسیب های بسیاری را در روند طلاق توافقی ببینند. این آسیب ها شامل آسیب های عاطفی، مالی و زمانی است و بهترین راهکار برای حل این مشکلات کمک گرفتن از وکیل طلاق توافقی است. وکیل طلاق توافقی در اصل وکیل پایه یک دادگستری است که تخصصا در حوزه حقوق خانواده و طلاق توافقی فعالیت می کند. وکلا هم بر خلاف تصوری که عامه دارند به صورت تخصصی به فعالت می پردازند و هر وکیل در یک یا دو حوزه بنا بر دانش و مطالعه و تجربه کاری متخصص محسوب می شود. پس در صورتی که مایل به اقدام برای طلاق توافقی هستید و مایل به داشتن وکیل هستید حتما باید از یک وکیل متخصص طلاق کمک بگیرید.
توسط
حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی متنوع است. یکی از حدود اختیارات مراجعه به هر یک از مراجع و محاکم قضایی اعم از بدوی و تجدید نظر و دیوان عالی کشور و هر یک از دادگاه های عمومی و خانواده (مجتمع های قضایی خانواده) است. این اختیار به این معناست که وکیل از طرف موکل وکالت دارد تا به جای او در هر نوع محکمه قضایی حضور داشته باشد. به زبان ساده تر اگر شما وکیل طلاق توافقی داشته باشید، نیازی به حضور در هیچ یک از مراجع قضایی برای اقدام به طلاق توافقی ندارید. مطلقه نمودن در حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی است یکی دیگر از حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی مطلقه نمودن زوجه بهر قسم طلاق اعم از بائن، رجعی، خلع یا مبارات با هر شرط و قرار است. این اختیار به این معناست که وکیل بنا بر خواسته موکل از محضر دادگاهانواع مختلف طلاق را درخواست می کند و بعد از دریافت حکم جهت اجرا به یکی از دفاتر ثبت رسمی طلاق مراجعه نماید. بیشتر
توسط
اخذ و بذل مهریه در حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی موکل می تواند به وکیل خود اختیاراتی در مورد مهریه و مابقی امور مالی مربوط به ازدواج و طلاق بدهد. به طور مثال زوجه به وکیل خود می گوید که در محضر دادکاه اعلام کند که زوجه مهریه را به طور کامل می بخشد و یا قرار بر این است که زوج در ازای مهریه مبلغ مشخصی را به زوجه تقدیم کند و مهریه به زوج بذل می شود. و یا قرار است کل مهریه دریافت شود. مطلقه نمودن زوجه به هر طریق اعم از اخذ مهریه و نفقه و اجرت المثل یا نحله یا بذل آن و یا قبول بذل عین مهریه یا معادل یا کمتر یا بیشتر از مهریه از اختیاراتی است که می توانید به وکیل طلاق توافقی خود واگذار کنید.
توسط
اسقاط حق تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی زمان که قاضی، رای طلاق را صادر می کند، این رای قطعی نیست و طرفین می توانند تا ۲۰ روز نسبت به رای صادر شده اعتراض نمایند. البته این حق اعتراض در اغلب موارد برای حکم طلاق های یکطرفه که طرفین توافق ندارند، کاربرد دارد. در طلاق توافقی وقتی هر دو نفر موافق انجام کار هستند، اصولا اعتراضی نسبت به رای وجود ندارد. چرا که قاضی، اکثریت مفاد رای را بنا بر توافق زوجین می دهد. در چنین حالتی نیازی به اعتراض پیش نمی آید و زوجین می توانند در خواست دهند که رای قطعی باشد تا بتوانند سریعا حکم را اجرا نمایند و نیازی به انتظار ۴۰ روزه نباشد. به همین خاطر بهتر است که حق اسقاط در تجدید نظر خواهی در حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی باشد. در صورتی که زوجین پیگیر پرونده طلاق توافقی نباشند و امور را به وکیل متخصص طلاق توافقی سپرده باشند، بهتر است که انجام مورد وکالت، اسقاط حق واخواهی و تجدیدنظر و فرجام خواهی و اعاده خواهی و همچنین ادعای جعل یا انکار و تردید نسبت به سند، جلب شخص ثالث و دفاع از دعوی ورود ثالث دعوای متقابل و دفاع در قبال آن، رد ادعای اعسار قبول یا رد سوگند درخواست صدور برگ اجرائیه را به وکیل خود واگذار کنند.
توسط
حق توکیل به غیر حق توکیل به غیر یکی از مواردی از وکالت نامه ها است که باید در وکالتی که زوج به زوجه با عنوان حق طلاق می دهد وجود داشته باشد و تاکید بر وجود این حق در وکالتی که به وکیل طلاق توافقی داده می شود نیست. اما هر چقدر که وکالت نامه ای که برای طلاق به وکیلتان می دهید کامل تر باشد، احتمال به وجود آمدن مشکلات و دردسر در روند پرونده کم می شود. حق توکیل به غیر به این معناست که وکیل می تواند وکالتی که از موکل خود دارد را به یک وکیل دیگر واگذار کند. همانطور که گفته شد این قسمت بیشتر در مورد وکالت در طلاق یا حق طلاق که زوج به زوجه می دهد اهمیت دارد و در حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی اهمیت چندانی ندارد.
توسط
حق عزل وکیل یکی دیگر از مواردی که در وکالتنامه ها پرونده های طلاق توافقی به چشم می خورد، حق عزل وکیل است. طبق قانون موکل می تواند در هر زمان از پرونده اش وکیلش را عزل کند. حق عزل وکیل هم مانند توکیل به غیر، بیشتر در وکالت در طلاق زوج به زوجه باید حتما وجود داشته باشد. به این معنا که در وکالت در طلاق، زوج حق عزل وکیل را از خود ساقط می کند تا حق طلاق خانم ابدی باشد. این مسئله در وکالت نامه وکیل طلاق توافقی اهمیت زیادی ندارد.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
راهنمای انتخاب وکیل طلاق توافقی در کل بهترین گزینه برای پیگیری پرونده طلاق توافقی همانطور که گفته شد داشتن وکیل طلاق توافقی است به شرطی که با حدود اختیارات وکیل در طلاق توافقی آشنا باشید. اما قبل از انتخاب وکیل حتما تحقیقات لازم به عمل بیاورید. وکیلی برای طلاق توافقی مناسب است که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد و پاسخ مناسب و کاملی به سوالات شما در زمینه طلاق توافقی بدهد. در صورتی که نمی دانید این مسیر را از کجا شروع کنید پیشنهاد می کنیم حتما با ما تماس بگیرید .
شماره تماس:
09129324404
به سایت مشاوره حقوقی با وکلای دادگستری خوش آمدید در این سایت می توانید از پاسخ های وکلای دادگستری در سر تا سر ایران استفاده کنید. سوالتان را چندین وکیل و کار آموزوکالت می بینند و همگی اظهار نظر می کنند

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل از بازار

دانلود نرم افزار کافه وکیل

 

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل از مایکت

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل

محبوب ترین برچسب ها

مشاوره با وکلای دادگستری مشاوره حقوقی اجرای حکم شکایت طلاق مهریه مشاوره حقوقی با وکلای دادگستری قانون اسناد پول سفته تهدید فرزند مشروبات الکلی ترک منزل توسط زن، سهم الارث قانون کار دادگاه ثبت دادخواست طلاق به درخواست زوجه پلیس فتا ملاقات زمین کشاورزی سهم همسر مدیران کارگر سند شغلی کار تصادف رسمی حقوقی مراحل طلاق توافقی در دادگاه ه طلاق توافقی ارث و میراث تقسیم قولنامه عادی حبس تعزیزی وارث قولنامه مشاوره رایگان ابطال مصوبات مهر و موم مبایعه نامه عادی متوفی ترکه حبس توهین مزد دفاتر تنظیم تصدیق غیرمنقول مدارک منزل چقدر کارفرما دیه قاضی افغانستان تبعه ثبت حکم شغل مزاحمت سکه رابطه عدم مرد قانون مجازات اسلامی جرم سرقت تعریف سرقت در قانون وکیل در طلاق توافقی ثبت طلاق اجراییه پرداخت اقساط پزشکی قانونی گواهی بکارت عندالمطالبه اصل علت نزدیک حکم شرب خمر در ماه رمضان حکم شرب خمر در ماه محرم نگهداری مشروبات الکلی دست‌ساز شرب خمر برای بار اول شرب خمر مجازات مصرف مشروبات الکلی در ماشین حکم کشف مجازات حمل مشروبات الکلی برای بار اول اتش زدن منزلم ضرب جرح عمدی قانون اصلاحات منابع طبیعی زمین ملی جلب فراری چک برگشتی چک برگشتی بدهکاری طلاق خلع گواهی عدم امکان سازش

دسته بندی ها

در کافه وکیل برای ارسال سوال نباید ثبت نام کنید . بدون ثبت نام سوال خود را ارسال کنید

عادل‏ترین مردم کسى است که با کسى که به او ظلم کرده با انصاف رفتار کند

ساعتى عدالت بهتر از هفتاد سال عبادت است که شب‏هایش به نماز و روزهایش به روزه بگذرد

سه چیز است که همه مردم به آنها نیاز دارند: امنیّت، عدالت و آسایش

...