با سلام و احترام به سایت کافه وکیل بزرگترین مرجع پاسخگویی به سوالات حقوقی وقف عام خوش آمدید این سایت جهت پاسخگویی به سوالات شما طراحی شده و متعلق به شماست لطفاً آنرا به دیگران معرفی کنید .
در کیفری توسط
چنانچه پلیس راهنمایی و رانندگی گزارش نماید فردی در حین رانندگی مست بوده و اعلام کند از طریق آزمایش با دستگاه تنفسی به این نتیجه رسیده (رانندگی در حال مستی) ، آیا بازپرس باید در مورد جرم شرب خمر (مصرف مسکر) نیز تحقیق و اظهار نظر نماید؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
 
بهترین پاسخ
اصولاً در شرایطی که فرد در حال رانندگی مرتکب تخلف نشده باشد مأمور راهنمایی و رانندگی حق متوقف کردن خودرو و انجام آزمایش تنفسی الکل را ندارد. مأموران راهنمایی و رانندگی صرفاً در مواردی می‌توانند خودرو را متوقف کنند که یا فرد راننده مرتکب خلاف شده باشد یا اینکه مرتکب جرمی شده باشد. گاهی اوقات مأموران راهور در محل‌های خاصی تمام خودرو‌های عبوری را متوقف می‌کنند و از رانندگان تست الکل می‌گیرند. چنانچه در این شرایط نتیجه آزمایش یکی از این افراد مثبت باشد و موضوع به دادستان گزارش و به بازپرس ارجاع شود، اطلاع دادستان از طریق قانونی نبوده زیرا در جرم غیر مشهود، ضابطان حق متوقف کردن خودرو را نداشته‌اند. در نتیجه موجب قانونی برای شروع به تعقیب این افراد وجود ندارد. قاعده منع تحصیل دلیل به طریق غیر قانونی اقتضا دارد این گزارش، دلیل وقوع جرم تلقی نشود. در ماده 36 قانون آیین دادرسی کیفری نیز گزارش ضابطان در صورتی معتبر اعلام شده که مطابق قانون تنظیم شده باشد.


وکیل برتر تهران
حمید ایران پور
وکیل پایه یک دادگستری تهران و دانش آموخته دانشگاه تهران
09129324404

وکیل برتر تهران

حمید ایران پور

وکیل پایه یک دادگستری تهران و دانش آموخته دانشگاه تهران

4404 932 0912

به سایت مشاوره حقوقی با وکلای دادگستری خوش آمدید در این سایت می توانید از پاسخ های وکلای دادگستری در سرتاسر ایران استفاده کنید. سوالتان را چندین وکیل پایه یک دادگستری می بینند و همگی اظهار نظر می کنند

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل از بازار

دانلود نرم افزار کافه وکیل

 

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل از مایکت

دانلود نرم افزار وکیل همراه کافه وکیل

در کافه وکیل برای ارسال سوال نباید ثبت نام کنید . بدون ثبت نام سوال خود را ارسال کنید

برای وکیل متخصص در طلاق ومهریه

برای وکیل متخصص در پرونده های کیفری مثل سرقت ، تجاوز، زنا،قتل، مواد مخدر و...

وکیل دیوان عدالت اداری

با ما تماس بگیرید 09129324404

...